Šansonění skvělé, potřebné, inspirující

Ve čtvrtek v podvečerních hodinách 29.ledna 2015 se v Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze 1 opět sešli příznivci šansonů, aby prostřednictvím krásných písní, veršů a společného jamování vyjádřili svou úctu a poděkování těm, o kterých se jen málo ví, a jejichž činnost není nikterak záviděníhodná. Mnohdy  je bohužel i nedoceněná. Přítomní onoho večera přispěli na straně účinkujících i diváků drobnou troškou do mlýna provozovatelům a klientům Hospicové péče sv. Kleofáše v Třeboni, který je poslední stanicí na pozemské cestě těžce nemocných pacientů. Umožňuje jim prožít poslední chvíle v rodinném kruhu a za důstojných podmínek odejít do jiných rozměrů mimo naše chápání. 
 
Krásného večera plného silných emotivních zážitků se zúčastnili účinkující všech generací a v publiku byl zaznamenán věkový průřez od šesti měsíců věku do požehnaných téměř devadesáti let.
 
Pozvání přijali Vašek a Jan Neckářovi, Josef Zíma, Martha Elefteriadu, Jan VodňanskýVěra NerušilováZlatka Bartošková a Dáša Zázvůrková. Nechyběli básníci a básnířky čítající začínající adepty stejně jako významné osobnosti stojící v dané chvíli na stejných prknech srovnávajících sociální, věkové i profesní rozdíly.  
 
Vynikající moderátor, básník, čerstvý spisovatel, lyrik a poetik Karel Voříšek spolu s Jitkou Vysekalovou, proměněnou pro tento večer z marketingové odbornice na taktéž básnířku, spisovatelku, poetickou duši a soucítící bytost, večer nejen uváděli, ale hlavně mu vtiskli duši a pel, který utkvěl na každém z přítomných. Pavel Lintymer nesměl chybět. Jeho vtipné, adresné a trefné verše v úvodu večera byly v dalším průběhu mírněny poetickým vyznáním ženské kráse a půvabům denního života.
 
Není mnoho příležitostí v současném uspěchaném životě zažít krásné uklidňující chvíle. Ve čtvrtek večer jsme byli svědky, že to je možné. Snad se podaří v ušlechtilém záměru v načaté cestě pokračovat. Příležitost by se měla opakovat za čtvrt roku. Všichni přítomní se shodli na tom, že se na další šansony a verše už teď těší.
 
 
01 
 
 
 
 
 
 
 
 
 35
 
 
 
 
  
  
  
 


PARTNEŘI
 


2011 © Česká marketingová společnost, Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1, tel/fax: 221 082 395, info@cms-cma.cz, www.cms-cma.cz. Tvorba stránek: Visual Agency Prague