Křest a šanson

Že to nejde dohromady? Ale samozřejmě, že jde, a jak krásně! Všichni, kteří se dostavili 10. dubna 2015 do Divadelního sálu Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze 1, se o tom mohli přesvědčit na vlastní oči a uši. Stalo se už téměř tradicí, že se na tomto místě občas scházejí vyznavači šansonů a podmanivého jamování a sál se změní ve společnou hudební scénu. Jsou to zážitky, na které se dlouho nezapomíná. Tentokrát k nim přibyl ještě jeden. Silný, emotivní. Odehrál se tu křest. Na svět se vyklubalo společné dílo (dítko) Jitky Vysekalové a Karla Voříška. Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu - tak to tihle dva opravdu mohou spolehlivě poradit. Čtenáři (a určitě jich bude pěkná řádka, ne-li velká kupa) se o tom mohou na stránkách knížky dovědět mnohé a nechat se inspirovat. Takový spolehlivý návod přijde určitě vhod. A jaký by to byl křest bez zpívánek! V roli porodníků vystoupili povolaní z nejpovolanějších - zástupci nakladatelství Grada v čele s ředitelem Milanem Brunátem, fotograf Luboš Marek a vizážistka Jiřinka Chrtková.  Kmotřičky-sudičky Eva Pilarová a Jitka Zelenková nezůstaly samy. Přidala se k nim Kamila Moučková, Zlatka Bartošková, Josef Laufer, Pavel Lintymer i František Segrádo. A všichni v sále. Někdo zapěl, jiný zahrál, zaveršoval, zameditoval. Všichni popřáli novorozenci šťastnou cestu do života a hodně úspěchů. Nikdo nepochyboval, že se tato přání naplní. Stejně jako se naplnil i další ušlechtilý počin večera - peněžní dar přítomných ve výši 20 500 Kč věnovaný potřebným klientům z Hospice svaté Zdislavy v Liberci.
Lidský život má své časové hranice. Štěstí se střídá s utrpením a utrpení se štěstím. Radit druhým, jak se vypořádat s problémy, a pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují, není zanedbatelný úkol. Večer 10. dubna se ho podařilo alespoň částečně naplnit. A bylo ještě něco navíc - sálem rezonovala radost ze života.

10  6 
7  3
9  5 
1

2

25  14
11  16
21  17
 18  15
19  12
20

22  23
13  24

 


PARTNEŘI
 


2011 © Česká marketingová společnost, Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1, tel/fax: 221 082 395, info@cms-cma.cz, www.cms-cma.cz. Tvorba stránek: Visual Agency Prague