Afrika není jen Sahara

Ještě před pár desítkami let lákala Afrika cestovatele do neprobádaných končin a slibovala jim nevšední zážitky spojené se safari, úchvatnou přírodou a možná i s pocity určitého nepohodlí, ba i nebezpečí.

Ne, že by dnes nemohla být cesta do Afriky právě taková, ale ke všem těmto lákadlům přibyl další důvod se tam podívat. Tak trochu kuriózní, zvláštní. Saharu v tomto případě necháme stranou a vydáme se na hluboký jih. Do Jihoafrické republiky. A rovnou do fascinující krajiny plné úrodné půdy a rozsáhlých vinic. Nepředstavitelné se stalo skutečností. Jihoafrická vína získala v poměrně krátkém časovém období významnou pozici na světových trzích a skuteční gurmáni si kvalitu tamních produktů nemohou vynachválit.

O těchto kvalitách se u vybraných vzorků mohly přesvědčit také dámy z Lady Wine Clubu na pravidelném setkání 20. 4.  2022 v 18.00 hod. v restauraci U Vlčáka, V Jámě 9, Praha 1.
Ochutnávaly a hodnotily z nabídky jihoafrických vín vinařského odborníka pana Zrcka. Večer se jako vždy vydařil. S kvalitním mokem na stole to ani jinak není možné. Spokojenost na všech stranách, včetně předních dam LWC Jitky Vysekalové a Věry Škodové.