Které bylo nejlepší?

  • Rulandské šedé, pozdní sběr, 2020 
  • Grand cuvée, Sylvánské zelené a Chardonnay, 2020 
  • Muller Thurgau, pozdní sběr, 2020, ocenění zlatá medaile Salon vín 2022
  • Sauvignon, pozdní sběr, 2019, ocenění zlatá medaile Salon vín 2022
  • Chardonnay, výběr z hroznů, 2020
  • Rulandské modré, výběr z hroznů, 2019
  • Grand cuvée, Svatovavřinecké a Cabernet Sauvignon, 2019, ocenění zlatá medaile Salon vín 2022

    www.moravino.cz

Tak to bychom se museli zeptat dam z Lady Wine Clubu, které se sešly jako vždy poslední středu v měsíci, aby podrobily přísnému testu vína z jižní Moravy. Na tradičním místě, pouhý jeden den po magickém datu 22.2.2022. Produkty byly skvělé, hodnocení těžké.
Zpestření večera bylo poněkud specifické, ale špetka vědy dámám k vínu neuškodí. Prezidentka LWC Jitka Vsekalová přišla se svou trochou do mlýna s výsledky výzkumu o sexuálních aktivitách v různých věkových kategoriích (čísla hovoří jasně a dámy mohou být klidné). Připomněla i nedávný výzkum Češi a reklama 2022 a ujistila přítomné, že náš národ stále nepobuřuje reklama týkající se sexu (ostatně už se to ví několik desítek let, po které tento výzkum probíhá). Naopak, pokud je vkusná a libá na pohled, docela ji vítají.
Vína skvělá, prezentace zasvěcená, soutěž radostná nálada výborná, organizace perfektní (jako vždy za ní Věra Škodová a spol.).
Na zdraví!

            

Vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 33 hektarech vlastních vinic. Vinice se nacházejí ve Valticích na vynikajících viničních tratích jako Kačisdorfské pole, Pod Reistnou a Knížecí vyhlídka.

Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v dubových a barikových sudech.