Vánoční sen v listopadu

Tma ve čtyři odpoledne, pošmourno až k pláči, místo sněhobílých vloček zažloutlé tlející listí. Všude kolem covid, navíc 19, v tramvaji jak na maškarním, jen ty škrabošky jsou trochu jednotvárné a kostýmy málo pestré. Je listopad 2021, blíží se Vánoce a konec tohoto prapodivného roku. Převládá skepse, melancholismus, angličtí jezerní poétové by mohli závidět.

Ale pozor, ne všude! Naše dámy z Lady Wine Clubu nic takového neberou v úvahu. Těm je hej, těm je veselo!
24. 11.  2021 v 18.00 hod. všechny míří na jedno místo (dříve blby-dobry, v současnosti U Vlčáka v Jámě), aby vzdaly hold Ježíškovi a jeho svitě. A že je listopad? Co na tom záleží, listí nebo vločky, obojí padá a je romantické, v dnešní době velmi žádané. A že je tma? Máme svíčky (krásné, voňavé, ručně vyrobené paní Martinou Pikalovou), však si na to posvítíme! A že je smutno? Tak to ne! Od toho je tu pan Roman Tuhý ze Znojma se svým osvěžovacím sortimentem a skvělá kapela Sebranka s kapelníkem Pepou.

Byly losy a losování, někdo dokonce vyhrál, a to byla velká radost.
A byl i stromeček, a bylo i cukroví, a dárky a koledy, a světlo v duši, a potěšení na všech stranách. A kdo to všechno organizoval a logisticky jistil a kdo tomu předsedal? Nu, přece Věra Škodová a několikanásobná prezidentka (LWC, ČMS atd.) Jitka Vysekalová. Kdyby jich nebylo, bylo by jen to zažloutlé tlející listí, a kdoví, jestli vůbec…