Zrození delfína v centru Prahy (Praglu)

Praha, Pragl, delfín, Marketér s velkým M. Jak to jde všechno dohromady?
Praha je Praha, krásná, stověžatá, delfín je moudrý komunikativní živočich ceněný zkušenými lidmi na celém světě, především pak kandidáty soutěže Marketér roku, pro které je symbolem její hlavní ceny.
Pragl je středisko českých uměleckých sklářů umístěné v samém srdci Prahy.
V sobotu 19. září 2020 se všechny tyto veličiny spojily dohromady.
Česká marketingová společnost pozvala uměleckého skláře Vladimíra Zubričana, aby ukázal světu, jak se rodí delfíni. Krásné, skleněné symboly, každým rokem hledající své majitele v řadách kandidátů soutěže, kterou ČMS již 15 let vyhlašuje. Marketérem roku se stává vždy osobnost, která přinesla v uplynulém období do marketingového světa něco nového, inspirativního. Velký modrý delfín zrozený z ohně, skla a citlivých rukou sklářského mistra spatřil tentokrát světlo světa na neobvyklém místě.
Prostor Pragl pár kroků od Staroměstského náměstí ukrývá kromě přitažlivé výstavy špičkových děl českých sklářů i funkční sklářskou huť. A ta se stala kolébkou výtvoru, k němuž symbolicky napomohla svých dechem a rukou čestná prezidentka České marketingové společnosti Jitka Vysekalová.
Celé odpoledne se neslo v pohodové náladě i duchu a vytvořilo prostředí i atmosféru hodnou zrození významného symbolu moudrosti, znalostí, komunikace i naděje do dalších dnů.